28. Kalİte Kongresİ’ne “2019 Türkİye Mükemmellİk
Ödüllerİ” Damgasını Vurdu!

Türkiye Kalite Derneği (KalDer) tarafından bu yıl “Çözüm Özünde – Fix The Basics!” ana temasıyla düzenlenen ve iki gün süren, 28. Kalite Kongresi; iş, bilim, akademi, medya ve sanat dünyasının önde gelen temsilcilerini ağırladı. Kongre, KalDer Başkanı Görgün Özdemir, TÜSİAD Yönetim Kurulu Üyesi ve Genel Sekreteri Bahadır Kaleağası ve Koç Holding Yönetim Kurulu Başkan Vekili Ali Y. Koç’un açılış konuşmalarıyla başladı. “Kriz kahini” olarak bilinen, ünlü ekonomist Nouriel Roubini’yi de ağırlayan kongre ikinci gününde de önemli isimleri konuk etti. Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın konuşmacı olarak yer aldığı oturumla başlayan kongre, Zülfü Livaneli ve Nebil Özgentürk gibi isimleri de ağırladı. Avrupa’nın en büyük paylaşım platformlarından olan kongre, “2019 Türkiye Mükemmellik Ödülleri” ile sona erdi. Bu kapsamda Kalekim ve Aromsa, Türkiye Mükemmellik Ödülü’ne layık görüldü.

Mükemmellik kültürünü yaşam biçimine dönüştürerek Türkiye’nin rekabet gücünü ve refah düzeyini yükseltmek adına çalışmalar yürüten Türkiye Kalite Derneği’nin (KalDer) düzenlediği, 28. Kalite Kongresi’ne, “2019 Türkiye Mükemmellik Ödülleri” damgasını vurdu. Bu kapsamda Kalekim ve Aromsa Türkiye Mükemmellik Ödülü’nün sahibi oldu.

Belediye Başkanları da kongredeydi!
Kongrenin ikinci günü ise Gaziantep Büyükşehir Belediye Başkanı Fatma Şahin ile Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ın konuşmacı olduğu “21. Yüzyılda Metropoller ve Yerel Yönetimlerde Çağın Gereklerini Yakalamak” isimli oturumla başladı. İki isim de değişen “belediye başkanı tanımı ve rolü” çerçevesinde altyapı çalışmalarından ziyade “mutlu şehirler” yaratmanın önemine dikkat çeken çarpıcı açıklamalarda bulundu. Zülfi Livaneli ve Nebil Özgentürk, “yaşam biçimi olarak kaliteyi” konuştu! Kongrenin ikinci gününde düzenlenen “Yaşam Biçimi Olarak Kalite” başlıklı oturum da iki önemli isme ev sahipliği yaptı. Zülfi Livaneli ve Nebil Özgentürk’ün konuşmacı olarak yer aldığı oturum adeta bir sohbet eşliğinde gerçekleştirildi. Geçmişten günümüze kalite anlayışının yaşam üzerindeki etkilerinin Türkiye’de geçirdiği değişimi, anıları üzerinden de konuklara aktaran iki isim, katılımcılar tarafından yoğun ilgi gördü.